Kontakt: Mestské kultúrne stredisko Topoľčany, nám. Ľ. Štúra 2357/2, 955 01 Topoľčany Mobil: 0911 951 679 E-mail: msks@kulturato.sk
Martin Nikodým Lucia Lužinská Bea Hlohovská
Martin Nikodým  je vyštudovaný bábkoherec, ktorý už 30 rokov pôsobí, ako rozhlasový a televízny moderátor. Vraví, že najdôležitejšou vlastnosťou dobrého moderátora je zvedavosť. Tá ho poháňa na jeho cestách po svete, aj na ceste poznania. Navštívil všetky kontinenty a odvšadiaľ si priniesol množstvo zážitkov. Niektoré sú zábavné, z niektorých chodí po chrbte mráz. Všetky ho posunuli k dnešnému poznaniu a postoju. Miluje Slovensko, ale aj túto planétu. A preto sa jeho veľkou láskou stali včely, bez ktorých by ani ľudia neprežili.
Bea Hlohovská  je etikoterapeutkou, ktorá už mnoho rokov pomáha ľuďom, najmä na životných križovatkách nájsť samých seba, vnútorný pokoj, silu a zdravie. Sprevádza ženské kruhy, vedie liečivé ženské semináre. Je spoluzakladateľkou a lektorkou Univerzity vedomého života a zakladateľkou občianskeho združenia VZÁJOMNOSŤ. Získať rovnováhu tela a duše nie je ľahké. Dnešná doba nás vedie stále k väčšej zodpovednosti za svoje telesné a duševné zdravie, ktoré priamo súvisí s našimi postojmi a následne emočnými a fyzickými prežívaniami.
Lucia Lužinská  je vyštudováná herečka a speváčka, lektorka jogy a hlasových zručností. Pôsobila aj na divadelnej a televíznej scéne, no venuje sa najmä hudbe. Štyri roky vystupovala po celom Slovensku s vlastným zážitkovým projektom Jazz ide do školy. Rada na koncertoch experimentuje so svojim hlasom a hľadá možnosti, ktoré v sebe skrýva. Poznatky zo všetkych sfér záujmu sa navzájom prelínajú, buď v jej speváckych a jogových workshopoch, alebo na tvorivých hudobných dielňach pre deti aj dospelých, či vo vlastnom koncepte skupinovej meditácie - Liečivá sila hlasu. Charakterizuje ju celoživotné vzdelávanie sa, hľadanie celistvosti a potreba ponoriť sa do hlbších vrstiev života. Na tejto ceste stretáva ľudí, ktorí rezonujú s jej vnímaním sveta a to ju neustále obohacuje. Svoje pravdy konfrontuje s každodennými skúškami. Tiež miluje cestovanie.
Cesta za zážitkom a poznaním Spoločenský dom Topoľčany (kinosála) Pozývame Vás na zážitkový večer s obľúbeným moderátorom Martinom Nikodýmom, ktorý nám poodkryje jeho súkromný, cestovateľský život plný zaujímavých skúseností a dojmov a podelí sa aj o svoje znalosti včelárskeho umenia. Prinesie fotografie z ciest, z ktorých bude jedna venovaná na aukciu, a z predaja venujeme časť financií pre pomoc ľuďom v núdzi a časť na podporu včelárskeho umenia. Hosťom večera bude aj talentovaná speváčka a herečka Lucia Lužinská, ktorá nás poteší nie len svojím speváckym umením, ale aj ukážkou práce s dychom a hlasom, mantrami. Ďalším hosťom bude známa etikoterapeutka Bea Hlohovská, ktorá nás obohatí svojimi postrehmi a skúsenosťami z terapeutického prostredia a jedinečného pohľadu na prežitky človeka v kontexte našej večernej tematiky. Vstupné: 16 €
Zrušené