Kvarteto

04.10.2021
KVARTETO - divadelné predstavenie 

Dátum: Pondelok, 4. októbra 2021 o 19:00h 
Miesto: Spoločenský dom Topoľčany (kinosála) 
Vstupné: 20 € 

Vstupenky si môžete rezervovať online, ale zakúpiť si ich je možné iba v pokladni Spoločenského domu v Topoľčanoch. Z dôvodu epidemiologických opatrení je spustený predaj na polovičnú kapacitu sály Spoločenského domu. O aktuálnej situácii vás budeme informovať 30. septembra 2021. Za porozumenie ďakujeme.


Divadlo KUMŠT TEATRO prináša zábavno-dojímavý príbeh v podaní legendárnych hercov.

KVARTETO

Podľa jednej teorie začína život pri oplodnení vajíčka, podľa inej, narodením dieťaťa a podľa ďalšej začína život odchodom detí z domu...

Ale kedy život končí?
Nádherná hra o sláve, páde, sexe, múdrosti a túžbe žiť štyroch kedysi slávnych spevákov, dnes "odložených" v penzióne pre "nepotrebných". Všetko sa mení, keď je ohlásený príchod ich bývalej kolegyne, kedysi najväčšej hviezdy, ktorej bol jedným z niekoľkých manželov jeden z nich.
Neuveriteľne výstižná hra o všetkom, čo do života potrebujete a možno aj trošku viac.

Obsadenie: Božidara Turzonovová, Zuzana Kocúriková, Dušan Jamrich, František Kovár.

Réžia: Martin Mňahončák 


Oscarom ocenený britský dramatik Ronald Harwood (1934) vo svojej hre Kvarteto nazerá do netradičného prostredia penziónu pre atypických dôchodcov - umelcov. Štvorica operných spevákov zašlej slávy Reggie, Wilf, Cissy a Jean sa tu, na poslednej "štácii", po rokoch náhodne stretáva. V krehkej hre s veľkou dávkou typicky britského humoru sa dojemne, ale bez lacného sentimentu hovorí o bohatstve a o vnútornom svete ľudí, ktorí možno majú produktívny vek za sebou, ale túžbu žiť a vôľu niečo urobiť a neprestať snívať vôbec nie.


Milí priatelia, 
vstupenky si môžete rezervovať online, ale zakúpiť si ich je možné iba v pokladni Spoločenského domu v Topoľčanoch.

Z dôvodu epidemiologických opatrení je spustený predaj na polovičnú kapacitu sály Spoločenského domu. O aktuálnej situácii vás budeme informovať 30. septembra 2021.
Za porozumenie ďakujeme.