Magické Topoľčany

18.08.2022

Dátum: piatok, 23. september 2022 od 8:30 Miesto: SD, Galéria Topoľčany, Nám. M.R.Štefánika

23. septembra 2022 sa v Topoľčanoch uskutoční v histórií prvý ročník podujatia "Magické Topoľčany". Tento projekt realizuje Mediálna a kultúrna spoločnosť Topoľčany, s.r.o. v spolupráci s viacerými kúzelníkmi či iluzionistami, ktorí sa v Topoľčanoch stretnú a predvedú širokej verejnosti triky a kúzla, na ktoré sa môžu tešiť nielen deti, ale aj dospelí. Magické Topoľčany sú úplne novým projektom, ktorým sa snažíme osloviť široké spektrum ľudí, ktorí vyhľadávajú kúzelníkov, iluzionistov, či mágov a udržať tak významnú zložku histórie v oblasti pouličného umenia a divadla. 

V priestoroch Spoločenského domu v Topoľčanoch, začína program interaktívnymi zábavnými predstaveniami, ktoré sú určené pre deti od 3 do 10 rokov. Tieto predstavenia Kúzelníka Tristana a Dušana Cápu uvedieme ako organizované predstavenia pre deti materských a základných škôl o 8:30 a 10:00.

Ak sa rozhodnete navštíviť podujatie Magické Topoľčany, určite nevynechajte topoľčiansku galériu, v ktorej budete mať možnosť prezrieť si od 14:00 výstavu nie len moderných kúzelníckych nástrojov a rekvizít, ale aj zaujímavé historické kúsky. Pre záujemcov o kúzelnícke remeslo sme si pripravili aj "magický bazár", kde budú mať možnosť si vymeniť, kúpiť alebo naopak predať kúzelnícke rekvizity. Pre návštevníkov Galérie Topoľčany bude ďalej pripravený workshop, v ktorom vás profesionálni kúzelníci Dušan Cápa a Miroslav Drnec naučia účastníkov vyrobiť si vlastné rekvizity.


Program pokračuje na Námestí M.R.Štefánika, kde je pre deti pripravená skvelá zábavná show, v ktorej vystúpi slovenský kúzelník a bruchovravec Jaroslav Seman. Smiech prestrieda napätie, pretože na námestí uvidíte naživo aj ilúziu INQUSITIUM, či nebezpečnú prekážkovú jazdu na elektrickej kolobežke so zaviazanými očami, ktorú predvedie topoľčiansky kúzelník a iluzionista Dušan Cápa.

Vyvrcholenie podujatia Magické Topoľčany sa uskutoční o 19:00 v Spoločenskom dome v Topoľčanoch galaprogramom, v ktorom vystúpi okrem iných kúzelníkov aj špeciálny hosť - český profesionálny kúzelník a iluzionista Jiří Hadaš, ktorý patrí k českej kúzelníckej špičke. Modernej mágii sa venuje už viac ako 20 rokov a za túto dobu získal niekoľko prestížnych ocenení z kúzelníckych súťaží v zahraničí. V tomto galaprograme sa môžete tešiť na kúzelnícke čísla s kartami, holubicami, ilúzie, ktoré sú známe aj z televízií na vlastné oči a tiež aj na zaujímavé prekvapenia a darčeky nie len pre najmenších.