Divadelné predstavenie - PRAVDA

28.10.2022

PRAVDA

Dátum: pondelok, 17. apríl 2023 o 19:00 Miesto: Spoločenský dom Topoľčany (kinosála)

Dva manželské páry, nevera a všade samá "pravda".

Vstupné: 20€ 

VYPREDANÉ


Skvelá správa pre priaznivcov divadla. Pre veľký záujem o inscenáciu Pravda pridávame ďalší termín 17.4.2023 v Spoločenskom dome Topoľčany. 

Michel je úspešný, šarmantný a sexi. A samozrejme, vždy o krok pred ostatnými.
To, že už pol roka podvádza svoju manželku so ženou svojho najlepšieho priateľa, považuje za úplne normálnu a prirodzenú vec.
Remeslo poloprávd, milosrdných lží a "zahmlievania" na všetky strany, ovláda priam majstrovsky. Je to totiž jeho povinnosť. Nemôže predsa pravdou ubližovať ľuďom, na ktorých mu záleží.
"Keby si ľudia jedného dňa prestali klamať, nezostal by na svete ani jediný pár pokope. Totálna globálna katastrofa. Znamenalo by to vlastne zánik našej civilizácie."
To sú slová Michela, hlavného predstaviteľa brilantnej komédie Floriana Zellera, v podaní Divadla 13.Opona. Či už s jeho slovami súhlasíte, alebo nie, musíte uznať, že niečo na tom bude... Obzvlášť potom, keď v takejto "životnej filozofii" nezostáva náš hrdina osamotený. Nič totiž nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Dva manželské páry, nevera a všade samá "pravda".

  Lož je hriechom len vtedy, keď plodí zlo. Keď koná dobro, je veľkou cnosťou. Buďte teda cnostnejší než kedykoľvek predtým. Klamte ako diabli. Nie hanblivo, nie len výnimočne, ale naopak statočne a vždy! Klamte priatelia, ja vám to príležitostne vrátim. Voltaire

Predstavenie trvá 75min (bez prestávky)
Obsadenie:
MICHEL - Marek Majeský
PAUL - Peter Sklár
LAURENCE - Soňa Norisová
ALICE - Helena Krajčiová