GOTCHA

31.10.2022

Mestské divadlo Topoľčany uvádza

premiéru divadelnej scenácie GOTCHA - rukojemnícka dráma zo školského prostredia


Autor: Barrie Keeffe

Réžia: Radovan Hudec

Produkcia: Miroslav Bakura

Kostýmy: Daniel Pauček

Scénografia: Miroslav Bakura, Jozef Jánoš

Hrajú:

Chlapec – Radoslav Konečný

slečna Horská – Júlia Kmeťová

telocvikár Anton – Radovan Hudec

riaditeľka školy – Michaela Liptáková

Jeden chlapec bez mena, jedna motorka, jeden priestor a v ňom štyri postavy. Gotcha! V preklade znamená: mám ťa!, alebo chytil som ťa! (nachytal som ťa!) Je to detská hra. V našej inscenácii sa "detská hra" vymkne z rúk a stáva sa z nej rukojemnícka dráma. V tejto komornej dráme z pera londýnskeho autora Barrieho Keeffa z roku 1977 by sa napätie naozaj dalo krájať! Aj keď bola napísaná v minulom storočí, absolútne nestráca nič na aktuálnosti! Práve naopak! Dnes a denne sa na svete dejú podobné udalosti, z ktorých mnohé končia tragicky! Treba o tom hovoriť! Nemôžeme tieto témy tabuizovať a zatvárať pred tým oči!

Čo sa stane, keď sa jeden outsider chopí moci nad svojími pedagógmi ? Keď sa reťaz nepredvídateľných udalostí začne odvíjať? Ako to dopadne?

Inscenácia pojednáva o spôsoboch vlasnej identifikácie v spoločnosti, vzťahu k autoritám, význame rodiny, školy, vzťahoch študentov a pedagógov, komunikačných bariérach, morálnych aspektoch života.

Inscenácia je určená pre dospievajúcu mládež, ale rovnako zaujme aj dospelého diváka. Organizované, dopoludňajšie predstavenia budú spojené aj s diskusiou!