#roztancujTO vol.2

30.10.2022

Dátum: piatok, 28. apríl 2023 od 10:00 Miesto: Námestie M.R.Štefánika

Priateľstvo, spolupráca, vzájomný rešpekt či pomoc predstavujú stavebný pilier úspešného rastu v každej oblasti umenia. Pred rokom sa toto motto stalo hnacím motorom pre vytvorenie podujatia na oslavu Medzinárodného dňa tanca s názvom #roztancujTO. V tomto roku budeme oslavovať opäť, čaká nás #roztancujTOvol.2. Druhý ročník podujatia plní minuloročnú výzvu jeho každoročnej obnovy. Cieľom projektu v roku 2023 je prehĺbenie priateľského i profesionálneho puta medzi tanečnými telesami pôsobiacimi v okrese Topoľčany ako aj ich zviditeľnenie a vlastná prezentácia.

Primárnym účelom akcie je rozmanitosť a pestrosť programu zloženého z viacerých častí od spomínanej prezentácie tanečných telies, cez workshopy rôzneho druhu, zábavné atrakcie, detskú školu tanca, prvý jarný piknik, premietanie tanečných filmov a dokumentov či "live" prenos rádia Topoľčany až po večerné tanečné predstavenie skupiny Old School Brothers. Úmysel podujatia je teda nielen podčiarknuť jeho vzdelávaciu stránku a poskytnúť tak všetkým účastníkom možnosť obohatiť svoje vedomosti, poznatky či skúsenosti, ale aj podnietiť medzi ľuďmi radosť, zábavu či nadšenie z tanca. 


Program

10.00 PREZENTÁCIA TANEČNÝCH KLUBOV A SKUPÍN 

 14.00 ŽIVÉ VYSIELANIE RÁDIA TOPOĽČANY Z NÁMESTIA – TOP 10 TANEČNÝCH HITOV 

 15.00 Kreatívne dielne pre deti Rozprávkový svet 

15.00 WORKSHOP /galéria/ Jóga pre zdravý chrbát – NINA KUKUČKOVÁ

16.00 DETSKÁ ŠKOLA TANCA Rozprávkový svet s maskotmi

16.30 PREZENTÁCIA TANEČNÝCH KLUBOV A SKUPÍN

17.30 WORKSHOP /stage/ hip-hop fusion – VANDA GREGOROVÁ

18.30 ZDRAVÝ PIKNIK s AHA vegan experience

19.30 OLD SCHOOL BROTHERS


výstava fotografií tanečných klubov a skupín - premietanie tanečných filmov - pohybové atrakcie - merch - skvelé ovocné šťavy

Organizátorom podujatia je Mediálna a kultúrna spoločnosť Topoľčany, s.r.o. vychádzajúca z dlhoročnej tradície Mestského kultúrneho strediska v Topoľčanoch, ktorého činnosti v súčasnosti zastupuje. Jeho poslaním je budovanie spoločenského života a organizovanie kultúrno výchovných aktivít v meste Topoľčany, medzi ktoré patrí aj podujatie #roztancujTOvol.2. Druhý ročník podujatia plní výzvu každoročnej obnovy, ktorú sme si stanovili v minulom roku. Za súčasnú najväčšiu výzvu považujeme najmä úspešnosť podujatia, ktoré predstavuje prínos pre mesto Topoľčany i pre samotné tanečné zoskupenia. Cieľom projektu #roztancujTOvol.2 je v tomto ročníku prehĺbenie priateľského i profesionálneho puta medzi tanečnými telesami pôsobiacimi v okrese Topoľčany.

WORKSHOPY

pohybovo-teoretický workshop: jóga pre zdravý chrbát 

NINA KUKUČKOVÁ

15:00-16:00 Galéria mesta Topoľčany

Nina Kukučková je certifikovanou inštruktorkou power jógy, ktorá sa stala jej vášňou. Jóga jej dodáva energiu, učí ju štedrosti a pokore. Naučila ju ako zastaviť svoju myseľ a vychutnať si čaro prítomného okamžiku či lásku k samým sebe a k ostatným. Jógu vníma nielen ako ponorenie do seba, ale aj ako možnosť pomáhať ostatným a predávať svoje skúsenosti. Pôsobí v Bratislave v centrách Fitworld a Yogabreak. Workshop bude zameraný na zdravý chrbát a rôzne cvičenia, ktoré pomáhajú pracovať tanečníkovi so svojím telom tak, aby si ho vážil, ctil a zveľaďoval. Pohyb bude popretkávaný prednáškou - hovoreným slovom. Nezabudnite si podložky a môžete si doniesť aj jóga bloky ak ich máte v poličke :)

tanečný workshop: hip-hop fusion

VANDA GREGOROVÁ

17:30-18:30 Stage - Námestie M.R.Štefánika

Vanda Gregorová je tanečníčka, lektorka a choreografka pôsobiaca v Bratislave. Venuje sa najmä hip-hopu a tvorbe choreografií, ale zároveň sa rozvíja aj vo viacerých iných štýloch. Učí už 10 rokov, rada cestuje a vzdeláva sa na zahraničných campoch či programoch. Už niekoľko rokov tancuje po boku speváčky Dary Rolins v jej tanečnej zložke Dara Force. Nedávno založila koncept Sunday Choreo Intensives, ktorý je zameraný na rozvoj tanečníkov v street-dance štýloch. Workshop bude zameraný na hip-hop fusion. Určite sa zabavíte a odídete plný energie či radosti z tanca!