#roztancujTO

29.04.2022

Dátum: piatok 29. apríl od 9:00h Miesto: Námestie M.R.Štefánika

Spolupráca, vzájomný rešpekt či pomoc predstavujú stavebný pilier úspešného rastu v každej oblasti umenia. Najvhodnejším spôsobom ako podčiarknuť dané aspekty v rámci tanečného umenia je zorganizovať projekt na oslavu Medzinárodného dňa tanca.

Za názvom podujatia #roztancujTO sa skrýva zámer osloviť nielen deti a mládež venujúcu sa tancu, ale najmä zaujať širokú verejnosť s úmyslom jeho každoročnej obnovy. Pravidelná kultúrna udalosť by predstavovala veľký prínos pre mesto Topoľčany i pre samotné tanečné telesá a zoskupenia vo forme vlastnej prezentácie a zviditeľnenia.

Primárnym účelom akcie je rozmanitosť a pestrosť programu zloženého z viacerých častí od spomínanej prezentácie tanečných telies, cez workshopy rôzneho druhu a zábavné atrakcie až po tanečné súboje v jednotlivých štýloch tanca. Rovnako dôležité je poskytnúť všetkým účastníkom nielen možnosť obohatiť svoje vedomosti, poznatky či skúsenosti, ale aj podnietiť radosť, zábavu a nadšenie. Radi by sme pripomenuli všetkých ľuďom, aké je dôležité stráviť a osláviť Medzinárodný deň tanca spolu ako komunita.

Cieľom projektu #roztancujTO je teda v prvom rade vznik a prehĺbenie priateľského i profesionálneho puta medzi tanečnými telesami pôsobiacimi v okrese Topoľčany.