Radošinské naivné divadlo - PÁN STROM

08.05.2021

▼   Kúpiť vstupenku   ▼


Miesto: Spoločenský dom Topoľčany (kinosála).  
Vstupné: 25,- €

"Príbeh o živej drevine" - taký podtitul dal Stanislav Štepka nevšednému javiskovému dramatickému rozprávaniu o človeku a prírode v poetickej komédii Pán Strom. Na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh - inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom - buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním.

Rozhovorí sa nielen strom a ľudia naokolo (dedinská rodina, hasiči, poľovníci, samovrah, židovské dievča atď.), ale aj lastovičky, lykožrúty, jelene, ďatle, sova, líška, jazvec, sláviky, vlk, zajac atď.), slovom všetko nadmieru živé. A hádam každý, kto chce podať svoju správu o pestrom, mnohorakom, ale aj inteligentom a nevyspytateľnom živote v lese.

Zároveň s príťažlivým životným príbehom stromu a lesa nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu a žijú s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka
Réžia: Ondrej Spišák
Hudba: Juraj Haško
Kostýmy: Katarína Hollá
Scéna: František Lipták
Dramaturgička: Darina Abrahámová
Choreografia: Ladislav Cmorej
Producent: Ladislav Hubáček 


Upozornenie:
Z dôvodu epidemiologickej situácie je kapacita sály znížená na polovicu (150 miest). Vstupenky si môžete zakúpiť online, alebo v pokladni Spoločenského domu každý pracovný deň od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hod. Možná je iba platba kartou. 

Pozorne si prosím prečítajte Informácie pre návštevníkov kultúrnych podujatí v súvislosti s COVID-19. 

Ďakujeme.